فرایند ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی رشته‌های داروسازی از روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه سال جاری آغاز می‌شود.


به گزارش ایسنا، مرکز سنجش آموزش پزشکی ضمن اعلام تغییرات آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۱۴۰۳-۱۴۰۲، زمان برگزاری این آزمون را اعلام کرد و بر این اساس، ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی رشته‌های داروسازی از روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه سال جاری آغاز می‌شود و تا روز یکشنبه بیست‌ویکم این ماه ادامه دارد. آزمون مجموعه رشته‌های داروسازی روز پنج‌شنبه ۲۹ تیر ماه سال آتی برگزار می‌شود.

فرایند ثبت‌نام آزمون‌های سایر رشته‌ها نیز، نیمه دوم اردیبهشت ماه سال آتی آغاز می‌شود. آزمون رشته‌های علوم پایه، بهداشت و تخصصی و دندان‌پزشکی ۴ آبان ماه سال آتی در یک نوبت برگزار می‌شود. پذیرفته‌شدگان این آزمون، ورودی بهمن‌ماه سال آتی می‌شوند.

همچنین، درس “استعداد تحصیلی” از مواد امتحانی آزمون امسال حذف شده و آزمون شامل ۳۰ سوال “زبان انگلیسی” تخصصی و عمومی است.

پذریرفته‌شدگان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۱۴۰۱و همچنین دانشجویان روزانه و غیرروزانه در حال تحصیل مقطع دکتری سال‌های قبل، می‌توانند در آزمون سال ۱۴۰۲شرکت‌کنند. افراد که در حال تحصیل هستند، در صورت قبولی باید انصراف قطعی خود را از رشته قبلی اعلام کنند.

بر اساس آیین‌نامه جدید تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش، واجدین شرایط می‌توانند در هر نوبت مشروط بر اینکه ۲ سال از زمان فارغ‌‍التحصیلی آنها نگذشته باشد، مجاز به استفاده از این امتیاز هستند. شرکت در آزمون چه در صورت قبولی یا مردودی به معنای استفاده تلقی می‌شود.

سبد خرید
WeCreativez WhatsApp Support
گروه نرم افزاری صبا ، تولید کننده نرم افزار جامع مالی و اداری صبا
مشاوره و پشتیبانی آنلاین صباسافت